Výprodej
Zvětšit

Mancala

8854740046239
PT4623
Dostupnost: Skladem
38.5 x 19.0 x 8.0
0.742kg
299,00 Kč 598,00 Kč -50%

Oblíbené hra pro dva hráče. Motivuje děti k počítání a strategickému uvažování.

Cílem hry je nasbírat co nejvíce mrkví a mít prázdné malé důlky na své straně hry. O tom, kdo začne, si hráči střihnou (kámen-nůžky-papír) nebo si hodí korunou. Pro nastavení hrací desky umístěte 3 mrkvičky do každého malého důlku. Mancala zůstává prázdná.

Na začátku každého kola hráč vyjme všechny mrkvičky z jednoho důlku na své straně. Pak je po jedné rozdává do malých důlků a to dokola proti směru hodinových ručiček. Hráči mohou umisťovat mrkvičky do své vlastní Mancaly, ale musí vždy vynechat Mancalu protihráče.

Hra končí, když jsou na jedné straně prázdné důlky a všechny mrkvičky v Mancale. Druhý hráč pak posbírá zbývající mrkvičky vlevo od své Mancaly a umístí je do ní. Vyhrává ten, kdo má nejvíce mrkví ve své Mancale.

Součástí balení je návod s obrázky a varianta hry pro pokročilé.

Rozměry: 7.48 x 19 x 35 cm.

Vhodné pro děti od 3 let.

PLAN TOYS

Plan Toys je již téměř 40 let úspěšně fungující firma v oboru výroby vysoce kvalitních ekologických hraček.

Firma vznikla v roce 1981 na jihu Thajska a v této oblasti funguje dodnes. Ve své produkci využívá dřevo z kaučukovníků, které již neprodukují latexové mléko. Společnost toto dřevo vykupuje od farmářů, pro které již nemá žádnou hodnotu, ale rovněž dbá na to, aby byly opětovně vysazovány stromy nové. Právě použitím těchto stromů, je výroba trvale udržitelná, ekologická a navíc z vysoce kvalitního materiálu. Výrobní proces je navržen tak, aby se za využití solární energie a biomasy maximálně šetřila energie a nedocházelo k žádné produkci odpadu.

PlanToys používá ve své výrobě hraček lepidlo bez formaldehydů a barvy na vodní bázi, které jsou bezpečné, bez olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír. Hračky mají certifikát FSC (pro ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů) a ISO 9001 (pro vysokou kvalitu produktů) a 14001 (management životního prostředí).

Firma získala akreditaci o sociální odpovědnosti (OHSAS 18001), což vypovídá o perfektním vztahu k zaměstnancům a vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí. Firma zaměstnává mimo jiné také osoby se zdravotním postižením, pravidelně sponzoruje mnoho aktivit pro děti, jako jsou dětské kluby, hřiště, knihovny a herny, ale dokonce i spolupracuje s maminkami dětí s různým postižením a spolu s nimi vytváří hračky, které mohou těmto dětem pomoci.

Hračky od PlanToys podporují hru, kreativní mysl a učí děti o světě kolem nás. O jejich úspěchu vypovídají také desítky ocenění z celého světa.

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.