Písmenožrout

99900178
PKT010
Dostupnost: Skladem
42.0 x 29.7 x 0.1
0.340kg
80,00 Kč

Hra na procvičování české abecedy, Písmenožrout, zabaví všechny členy vaší rodiny, nejvíce však předškoláky a děti školou povinné.

Tuto hru lze hrát v různých variantách obtížnosti, jen si pokaždé musíte dát dobrý pozor na písmenožrouty.

Hra je vytištěna na listu o rozměru A3. Figurky a kostka nejsou součástí balení.

HERNÍ VARIANTY dle výrobce Poketo:

Základní varianta pro začátečníky, neboli Písmenožrout obecný:

Start je na modrém políčku, cíl na růžovém. Každý/á hráč/ka se posouvá o tolik políček, kolik hodil/a. Tam řekne slovo začínající písmenkem, na kterém stojí. Pokud vstoupí na tlamu písmenožrouta, musí se vrátit o čtyři políčka zpět. Pokud vstoupí na to pole, od kterého vede zkratka, může jít dál kratší cestou. Kdo došel do cíle, vyhrává.

Varianta Písmenožrout psavý:

V této variantě se zároveň cvičí i psaní a je předstupněm ke hře Scrabble. Hraje se jako základní hra. Navíc si hráči píší na papír všechna písmena, na která během hry stoupli. Na závěr vytvoří ze svých písmen co nejdelší slovo.

Varianta Písmenožrout bezbranný:

Tato varianta umožňuje chránit se před písmenožroutem a je určena spíše zkušeným písmenkářům/řkám. Ten, kdo vstoupí na políčko písmenožrouta, se nemusí vracet, pokud řekne větu o pěti slovech, která všechna začínají na písmeno uvedené hned za písmenožroutem.

Varianta Písmenožrout zkušený:

Rozšiřujte ještě více slovní zásobu novými směry. Přidejte do hry další kostku. Každý hráč/ka hází vždy dvěmi kostkami (případně jednou kostkou dvakrát): jedna určuje počet políček a ta druhá oblast, z jaké dané slovo má být. Tyto oblasti si sami předem vymyslete, podle svých potřeb. Například můžete mít: 1 pro zvířata, 2 pro město, 3 pro profese, 4 pro lidské tělo, 5 pro vesmír a 6 pro slovesa. Pokud tedy někdo vstoupí na políčko s písmenem „Ch“ a na druhé kostce padla dvojka, může říct třeba „Chodník“. Pokud hráč/ka nedokáže takové slovo vymyslet (například na písmeno X), jedno kolo vynechá anebo vytvoří větu s minimálně pěti slovy, která všechna začínají na následující písmeno na herním plánu.

Tuto variantu lze kombinovat s písmenožroutem psavým tak, že si všechna svá slova zapisujete a na závěr z nich vytvoříte co nejdelší smysluplnou větu.

Varianta Větožrout:

Hraje se jako základní hra, ale nevymýšlíte jen slova, nýbrž věty. Každou větu přitom tvoří minimálně tři slova, která všechna začínají na dané písmeno.

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.