Novinka
Zvětšit

Výroba bonbonů

3373910002707
SSP270
Dostupnost: Na dotaz
34.0 x 28.0 x 5.8
0.600kg
766,00 Kč

Ideální sada pro všechny milovníky sladkostí, zejména bonbonů, pochází z dílny francouzské společnosti SentoSphere. 

Sada na výrobu vlastních bonbonů, které jsou krásně barevné, vyrobené doma a obsahují plno šťávy, jsou především originální. Tato mini laboratoř, založená na hovězí želatině a přírodních příchutích bez konzervačních látek umožňuje malým kuchařům a cukrářům připravovat velmi chutné sladkosti.

Z této úžasné vzdělávací sady bude mít radost a užitek celá rodina.

Obsah balení:

  • 3 přírodní příchutě (mandarinka, banán, lesní jahoda)
  • kyselina citronová
  • forma s 24 dutinkami
  • kádinka, odměrná lžíce, špachtle
  • 4 pipety
  • 2 sáčky 20 g hovězí želatiny
  • míchací nádoba, mini lžíce
  • příručka

Vhodné pro děti od 7 let.

Francouzská firma SentoSphere je zaměřena na výrobu produktů, které podporují lidské smysly - čich, chuť, hmat, sluch a zrak. A to prostřednictvím her nebo experimentálních a kreativních sad.

Francouzská firma SentoSphere byla založena v roce 1989 paní Véronique Debroise, jejíž vášní jsou vůně. Inspiraci hledala po celém světě a na základě svých poznatků sepsala několik knih. Záhy se rozhodla navrhnout několik čichových her určených celým generacím. Ty obohatila o další hry podporující zbývající čtyři lidské smysly. Moc dobře si totiž uvědomovala, že je západní vzdělávání založeno především na výuce skrze smysly. Vznikly tak hry podporující čich, chuť, hmat, sluch a zrak. Navíc s postupem let přibyly experimentální sady, které jsou hitem současnosti.

Produkty firmy SentoSphere nesou mnoho ocenění. S ohledem na bezpečnost a kontrolu kvality zůstává výroba stále ve Francii. Dalším důvodem je důraz na ochranu životního prostředí, a proto je samozřejmá recyklace všech odpadů a minimální zátěž ovzduší, všechny produkty tak mají svůj původ z 80% surovin a komponentů vyrobených do vzdálenosti 400 km.

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.