WALACHIA Větrný mlýn

8594036431157
W15B
Dostupnost: Skladem
14.5 x 22.0 x 2.5
0.176kg
226,00 Kč

Větrný mlýn na zeď je další stavebnice z edice Walachia. Tato povedená stavebnice vám umožní vytvořit si větrný mlýn z Valašského kraje. Výtvor pak můžete snadno připevnit na zeď, kde bude sloužit jako originální dekorace pokoje. Základem stavebnice jsou dřevěné hranolky, které se lepí dohromady podle plánku.

Vyniká svým kvalitním dřevěným materiálem a autenticky přírodním designem, díky kterému vypadá jako skutečný mlýn. 

Ve stavebnicích WALACHIA® naleznete vše potřebné k sestavení. Jsou zde uloženy dřevěné hranolky o průřezu 9 x 9 mm daných délek ke stavbě roubených stěn, díly na štíty a střechy, kartonové výseky oken a dveří i papírové potisky, plochy štítů, střech, stříšek, dveří, oken a dlažeb, folie oken a brusný papír na opracovánídřevěných dílů (kvalita ploch však opracování potřebuje minimálně). Součástí stavebnice je podrobný schematický montážní plán, ale také malé kapitoly z historie lidové architektury a znalostí oboru stavebnictví. Jednotlivé stavby se slepují lepidlem na dřevo a papír (není obsahem).

Větrné mlýny představovaly spolu s vodními koly důležitý zdroj energie. Původně sloužily k mletí obilí - odtud pochází i jejich jméno, mlýn, ale pak poháněly i čerpadla, drtily koření, kůru, lisovaly olej a řezaly dříví. První větrné mlýny měly plátěná křídla po vzoru plachetnic. Pak se začala vyrábět křídla z dřevěných lišt. Do příhodného směru, to je proti větru, se natáčely jen střechy s lopatami, budovy mlýnů bývaly zděné. U tak zvaného sloupového mlýna se do směru větru natáčela celá budova, otočně uložená na středovém sloupu. Nejstarším mlýnem je zřejmě ten, který pracoval již před pěti tisíci lety v Alexandrii v Egyptě. V českých zemích máme zprávu o mlýnu v Praze - Břevnově již z 11. století. Největší rozmach staveb větrných mlýnů však nastal v 18. a 19. století, kdy v českých zemích pracovalo asi 900 mlýnů. Ze starých staveb se u nás zachovalo pouze asi 40 mlýnů. Mezi nejznámější patří stavby v Kuželově, Rymicích nebo také ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. V poslední době si lidé uvědomují výhodnost čisté ekologické energie. V krajině se začínají objevovat krásné moderní stavby, větrné elektrárny, nové dominanty vypovídající o technické vyspělosti lidstva.

Dřevěná slepovací stavebnice obsahuje 81 dílků.

Větrný mlýn má po složení rozměr 22 x 29 cm.

Vhodné pro děti od 8 let.

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.