Tipy na hračky pro děti od 1 roku

Rok se s rokem sešel a před vámi stojí roční děťátko s vlastním názorem, které již často zkouší samostatně chodit. Děťátko, které objevuje čím dál tím víc věcí najednou a zvládá již lépe aktivity spojené s jemnou motorikou. Máte před sebou děťátko, které po chvilce nenajdete tam, kde jste ho původně nechali, které poznává nové možnosti, a které posouvá své limity kupředu. Zkrátka a dobře, přichází čas, kdy se ani jeden z vás nezastavíte.

Povzbuďte děťátko v chůzi prostřednictvím pohybové pomůcky na tyči Tlač a roluj - klec, kterou bude tlačit před sebou a získá tak potřebnou stabilitu, nebo pomocí Tahacího bubeníka, který během pohybu tluče na buben. Smysly, jemnou motoriku, koordinaci oko-ruka a prostorové vnímání oproti tomu podpoříte díky Velké zatloukací věži. Co se hýbe, je zkrátka v kurzu, takže také Závodní dráha s cvakacím zvukem projíždějících aut je trefa do černého.

Nezapomínejte na trpělivost. Spolu s jemnou motorikou, koordinací oko-ruka a barevným vnímáním ji u dítka podpoříte ve hře s Dřevěnou skládací duhou, která nabízí velké množství aktivit, dále Stohovacími kroužky k navléknutí na dřevěný kolík, a nebo známou vkládačkou Třídění tvarů s možností bližšího seznámení se s geometrickými tvary. Využijte rovněž možnost pořídit Montessori pomůcku Kojenecká kasička, velmi oblíbenou vkládačku s pěti dřevěnými žetony a snadno otevíratelným šuplíkem.

Rozdíly ve velikostech, špetkový úchop i slovní zásobu (malý - velký) s citem procvičíte v Montessori pomůcce Válečky s úchyty, kterou pořídíte i ve zmenšené verzi, nebo v tradiční hračce Matrjoška soví rodina, která v sobě skrývá celkem 4 různě veliké figurky k aktivní hře. Vytahování a opětovné vkládání kolíčků umožní dítku Dřevěný autobus s barevnými kolíčky, vhodnými i na trénink rozpoznávání barev. U barev zůstanete rovněž díky nádherné Vkládačce tvary a zvuky, která disponuje přidanou hodnotou odlišných funkcí jednotlivých kostek.

Podpořte hudební cit batolete a mnohdy nemotorné taneční pohyby melodickými hračkami, či hrou na hudební nástroj. Skvělou pomůckou je zajisté Bubínek, nebo Obloukový xylofon, který dítko učí rozeznávat tóny. Ve vaší knihovničce nesmí chybět krásné zvukové leporelo Hudba & Já se zvukovými nahrávkami klasické hudby, vyvolávající, různé emoce Zhruba v polovině půldruhého roku života začínají batolata žít kreativně. Podpořte jejich tvorbu Kytičkovými voskovkami.

Nenašli jste, co hledáte? Projděte si celou kategorii Hračky pro děti od 1 roku.

Nebo nakupujte edukativní sady hraček pro děti od 1 do 2 let rozdělené podle vývojových fází!

Toužíte vědět víc o vývojových fázích dítěte?

Lákají vás další tipy na smysluplné produkty i pro jiné věkové kategorie?

Stáhněte si zdarma náš nový e-book, ve kterém naleznete TOP tipy na hračky pro děti podle věku a unikátní slevu na celý nákup!

Tipy na hračky podle věku

Pomohl vám tento článek? Přejděte na další, nebo se přihlaste k odběru newsletteru a žádný vám už neuteče!

Black Friday je tady!

Black Friday se nezadržitelně blíží a s ním i doprava zdarma a extra slevy v našem e-shopu! Využijte možnost nakoupit před Vánoci se slevou a nechat si vaše objednávky doručit zdarma ... 

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
97 views

Tipy na hračky pro miminka

Jakou hračku dopřát miminku v období do 6 měsíců? Podpořte jeho smysly a psychomotorický vývoj a vybírejte z doporučených pomůcek a hraček pro miminko již od narození ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
364 views

Tipy na hračky pro dítě od 6 měsíců

Inspirujte se výběrem produktů pro dítě od 6 měsíců. Vybrali jsme pro vás nejlepší smysluplné hračky a pomůcky, které podněcují smysly a stimulují miminko v jeho rozvoji ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
568 views

Tipy na hračky pro děti od 1 roku

Stále váháte, co vybrat vašemu batoleti, abyste nesáhli vedle? Inspirujte se naším doporučením těch nejlepších smysluplných hraček a vzdělávacích pomůcek pro děti od 1 roku ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
680 views

🎁TIPY NA DÁRKY POD STROMEČEK! Nakupujte podle věku dítěte a se slevou!

Produkt přidán do seznamu přání
Souhlas se soubory cookie