Dřevěné hračky do vody
Děti a voda. Kombinace, která značí spoustu zábavy, smíchu, nápadů, jekotu, nezapomenutelných chvil, ale také cákance v očích, nechtěně vypitou vodu, potopu v koupelně, či zlitou polovinu zahrady. Děti vodu milují, ať už doma ve vaně, v zahradním bazénu, rybníce, či moři a strávily by v ní hodiny i přes modré rty a varhánky na prstech. 

Naši kluci nejsou výjimkou a jakmile mají možnost a počasí dovolí, tráví letní dny ve vodě. Do velkého bazénu pořizujeme jen to nejnutnější náčiní v podobě plovacích pomůcek, avšak v brouzdališti a ve vaně nesmí našemu čtyřletému Kubíkovi a šestiletému Matymu hračky chybět. Není tedy dne, kdy by s hračkami do vody nevymysleli nové aktivity, ať už jde o závody loděk, nevídané pokusy, polévání, či cákání, a nebo záchranné mise figurek a zvířátek. Voda a bazén kluky zkrátka baví a také já si jejich radost, i přes následný úklid a sušení všeho kolem, užívám.

Protékací mističky

Většina našich hraček, určených pro vodní radovánky, je vyrobená z plastu, a proto mě nyní zaujala možnost vyzkoušet a pořídit udržitelnou alternativu značky PlanToys v podobě dřevěných protékacích mističek. Původně jsem chtěla tyto mističky šetřit pro nejmladšího brášku, dvouměsíčního Vojtíška, jelikož se mi kluci zdáli velcí na hračku určenou pro děti od 12 měsíců, ale nakonec jsem podlehla nátlaku a povolila zkoušku při jednom večerním koupání. Kluci byli nadšení a mističky už zpět do krabice neputovaly.

Dřevěné hračky do vody

Tři barevné, různě velké dřevěné mističky s otvory na protékání vody nás baví nejen díky nádhernému a opravdu bytelnému zpracování, ale také díky krásným sytým barvám a hned několika způsobům využití. Batolátka díky nim mají možnost úchopem, vkládáním a rozkládáním krásně trénovat jemnou motoriku, učit se barvy a nebo procvičovat velikosti a slovní zásobu jako malý - velký, menší - větší. Opravdu se těším, až všechny výhody nejmladší Vojtíšek za pár měsíců sám prozkoumá. O tom, že protékací mističky nápor her starších brášků vydrží, nemám pochyb, jelikož s kvalitními hračkami PlanToys mám jen ty nejlepší zkušenosti. A opravdu super je, že výrobce používá k výrobě hraček pouze netoxická barviva na vodní bázi. Maty s Kubíkem hru s mističkami pojali po svém. Chytali vodu z mističek do kelímků, závodili, kdo mističku dřív naplní kalíškem vytvořeným z dlaně, nebo zkoumali, jak silné a rychlé jednotlivé proudy jsou. 

Plachetnice s ledním medvědem

Také druhá hračka, původně určená pro nejmladšího z našeho trojlístku, plachetnice s ledním medvědem, musela projít zkouškou a testem výdrže. Dřevěná plachetnice, opět značky PlanToys krásně pluje i s veselým medvídkem po hladině a nabízí tak dětem hned několik způsobů hry dle jejich vlastní fantazie. Také tato hračka do vody je vhodná pro děti od 1 roku, ale i tentokrát jí naši starší kluci našli využití. Zapojili loďku k dalším závodním lodím, chvílemi ji využívali pro nalévání vody a jindy zase vymýšleli příběhy, do kterých zapojili i ledního medvěda. Jediná vada byla, že je loď pouze jedna, a tak jsme se bohužel nevyhnuli hádce, kdo bude kterou část lodi využívat.

Dřevěné hračky do vody

Na klukách bylo znát, že si hry s pro ně do vody nezvyklým materiálem moc užívají. Chvílemi jsem z Matyho a Kubíka cítila respekt vůči samotným hračkám, což se s plastovými konkurenty téměř nestává a zároveň bylo znát, že se jim toto zpracování opravdu líbí. Za mě tedy velká spokojenost a jejich nadšení také sdílím. Ani plachetnice, ani mističky ve vaně nelétaly vzduchem, kluky vlastně ani nenapadlo s nimi vymýšlet hlouposti, za což jsem opravdu vděčná, nikdo s nikým nebojoval a vyvstanul tak pouze prostor pro pestrou a ničím jiným nerušenou hru. Také péče o dřevěné hračky do vody značky PlanToys je jednoduchá, stačí rozebrat jednotlivé části a otřít suchým hadříkem. Nic víc. Za nás tuto moc krásnou alternativu doporučuji. Ráda postupně nahradím běžné plastové hračky do vody, které mají po čase tendenci blednout, zapáchat, či chytat plíseň, těmi dřevěnými a podpořím tak super ekologický nápad. 

Zaujaly vás Protékací mističky, nebo Plachetnice s ledním medvědem a potřebujete vědět více informací? Neváhejte se na nás obrátit na tel. +420 776 499 527 nebo na emailu info@montessorihracky.cz. Jsme tu pro vás!

Pomohl vám tento článek? Přejděte na další, nebo se přihlaste k odběru newsletteru a žádný vám už neuteče!

Nácvik praktického života podle Montessori principů

Nejznámější citát Marie Montessori “Pomoz mi, abych to dokázal sám” je stěžejním bodem celé Montessori filosofie ...

Číst více
Doporučení a recenze produktů
56 Zobrazení

Sběratelské figurky všech velikostí

O tyto ekologicky vyrobené repliky všech možných zvířat, rostlin, budov, či mýtických stvoření doplňujeme naši sbírku již pár let a musím říci, že ve srovnání s jinými ...

Číst více
Doporučení a recenze produktů
120 Zobrazení

Dřevěné hračky do vody

Většina našich hraček, určených pro vodní radovánky, je vyrobená z plastu, a proto mě nyní zaujala možnost vyzkoušet a pořídit udržitelnou alternativu značky PlanToys ...

Číst více
Doporučení a recenze produktů
179 Zobrazení

Montessori pomůcky pro nejmenší děti

Z hlediska vývoje jsou první roky života dítěte velmi turbulentní a velice intenzivní. I tak je dobré uvědomit si, že každé dítě je unikát a tempo vývoje se může lišit ...

Číst více
Doporučení a recenze produktů
267 Zobrazení
Souhlas se soubory cookie