Skrze okna nás ven lákají první sluneční paprsky, tráva nabírá na intenzitě zelené barvy, barevné tulipány a vznešené narcisy jsou v plném rozkvětu a všudypřítomné ptačí švitoření zní od brzkého rána jako krásná hudba. A ta vůně! Vůně přírody, čerstvá, jiná, plná očekávání a nových zážitků. Těšíme se na teplo, jarní barvy, Velikonoce a na dlouhé dny strávené venku. Je to tady, přichází jaro.

Jaro patří mláďátkům

Ať už se s dětmi vydáte na blízkou farmu, do oblíbené zoo a nebo třeba k babičce na venkov, určitě narazíte na čerstvě narozené roztomilé tvorečky, kteří jsou plni sil vést dobrodružný zvířecí život. Nezapomínejme však ani na rostliny. Z jara se vše postupně zbarvuje až oči přecházejí, stromy začínají kvést, květiny volají po přivonění k nim a nám je z té nádhery kolem tak nějak jasněji na duši.

Nalaďte se společně s dětmi na přicházející jaro prostřednictvím aktivit a hraček určených ke vzdělávání a zábavě. Hraček, díky nimž se děti naučí přemýšlet v souvislostech a přiblíží si přírodu zase o kousek víc. Odkrývejte společně jednotlivé vrstvy puzzle a seznamujte se s typickými znaky zahrádky v průběhu čtyř ročních období, jež ukazuje nádherně ilustrované dřevěné Vícevrstvé puzzle - Roční období. Čekají vás celkem čtyři vrstvy a 54 barevných dílků. A víte, jak je to vlastně v případě statného dubu? Skládačka Strom - Vývojové vrstvené puzzle napoví již tříletým dětem, co všechno předchází tomu, než vyroste nádherný košatý strom. Zajímají vás jednotlivé fáze růstu květiny? Pak vám ve vaší sbírce nesmí chybět dřevěná Montessori skládačka Životní cyklus květiny, nebo třeba Montessori proces růstu.

Vývojové puzzle nabízí samozřejmě rovněž procesy růstu živočichů. Velmi oblíbená a krásně zpracovaná je skládačka Puzzle - životní cyklus kuřete, vhodná již pro roční děti, nebo Životní cyklus motýla, jež ukazuje fáze vývoje od malých vajíček až po fascinujícího tvora s barevnými křídly. Již tříleté děti se krásně zabaví a svou slovní zásobu, jemnou motoriku a trpělivost natrénují na skládačce Slepička - vývojové vrstvené puzzle, velmi oblíbené a kvalitní značce Goki. Jak skládačka vypadá a co vše se s ní dá dělat? Přečtěte si recenzi vrstveného puzzle slepičky. Co je to za rybičku s ocáskem, kterou vidíte v nedalekém rybníčku? Přeci pulec, který se promění v zelenou žábu, která se však polibkem v princeznu nepromění. Sestavte si Životní cyklus žáby a své znalosti pak využijte při zkoumání v přírodě.

Na své průzkumnické vycházky ven si s sebou mohou děti vzít třeba některý ze série životních cyklů z dílny předního výrobce autentických, ručně malovaných modelů zvířat, Safari Ltd.. Pokud narazíte na mraveniště, porovnejte vajíčka či larvy s těmi opravdovými. Sada Životní cyklus - Mravenec je pro procházky skvělou volbou, stejně tak jako Životní cyklus - Pavouk, ve kterém naleznou vajíčka, síť s hedvábným vakem a ukrytými vajíčky, malé pavoučky i reálně vypadajícího dospělého pavouka. Všechny figurky jsou vyrobené z bezftalátového plastu. Vzdělávejte se třeba se vývojovými stádii Životního cyklu včely, nebo Životního cyklu motýla a zkoumejte fascinující tvory krásně zblízka.

Využijte jarní období k chvílím strávených v přírodě v kombinaci s pestrým a vzdělávacím hraním. Poznávejte, co vidíte, porovnávejte a povídejte si s dětmi a užívejte si společné chvíle plnými doušky.

Zaujalo vás dnešní téma a chtěli byste poradit s konkrétním výběrem pomůcek a hraček? Nebo doplnit více informací? Neváhejte se na nás obrátit na telefonním čísle +420776499527, nebo na email: info@montessorihracky.cz.

Pomohl vám tento článek? Přejděte na další, nebo se přihlaste k odběru newsletteru a žádný vám už neuteče!

Poznávání vývojových cyklů zvířat a rostlin

Nalaďte se společně s dětmi na přicházející jaro prostřednictvím aktivit a hraček, díky nimž se děti naučí přemýšlet v souvislostech ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
111 views

Připravte své děti na zápis do školy

Nenuťte svého předškoláčka násilím do učení, ale formou zábavných her a aktivit trénujte to, v čem pokulhává. Má problémy s barvami? Doporučujeme třeba ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
323 views

Jak na poznávání zvířátek podle stop

Teď je totiž to nejlepší období na poznávání stop zvířátek, a to od ptáčků, kteří neodletěli do tepla, přes zvědavé zajíce, obratné divočáky, až po úchvatné a vznešené srnky ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
419 views

Kosmická výchova podle Montessori

Kosmická výchova je velice široká disciplína, jejíž prostřednictvím dítě poznává nejen vlastní já, ale také samostatně objevuje svět kolem sebe ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Jana Chlupová
483 views
Produkt přidán do seznamu přání
Souhlas se soubory cookie