Tipy na vánoční dárky pro děti

Vánoce se nekompromisně blíží a spousta z nás se právě teď dostává do situace, kdy se snaží vymyslet neotřelé vánoční překvapení pro své ratolesti. Dárky, které ohromí. Dárky, které nebudou na Štěpána ležet netknuté v koutě a ke kterým se budeme s dětmi rádi vracet.

Co letos přinese Ježíšek? Vyhněte se předvánočnímu shonu, bezcílnému brouzdání po internetu, tlačení se ve frontách hypermarketů a nakupování zbytečností a “nutných” lákadel z televizních reklam. Nejdříve se pořádně zamyslete, co vlastně vaše dítko potřebuje, co ho potěší, co ocení a co mu zároveň poskytne přidanou hodnotu ve formě smysluplnosti, vzdělání a kvality. Co s nadšením vyndá z poličky i po vánočních svátcích?

Máme pro vás pár tipů, jak s vánoční nadílkou zatočit během pár okamžiků a jak kvalitně nakoupit pro miminka, batolátka i malé školáky. V e-booku věnovaném originálním tipům na vánoční dárky naleznete mnohem více smysluplných a originálních hraček a pomůcek seřazených podle věku dítěte, a to s praktickým popisem jednotlivých produktů. Stále si nejste jisti, jak vlastně vybrat? I na to jsme mysleli a sepsali jsme pro vás malý manuál, jak na to.

Nejmenším mrňouskům jsme se podrobně věnovali v našem předchozím článku, kde jsme vytipovali několik skvělých hraček, určených pro miminka. Ať už máte doma novorozence, či půlroční batolátko, v e-booku naleznete hned několik tipů a top informací, jak je potěšit.

Hračky pro děti od 1 roku

Úspěšně jste zvládli první rok vašeho miminka? Někdo by mohl říci, že to byla z počátku nuda - válející se miminko, občas pláč, občas mlíčko, postupem času první lezení. Věřte, že budete na toto období klidu s láskou vzpomínat. Teď to začne být ta správná legrace, kdy miminko neposedí, leze rychleji než vy chodíte, pokouší se o drobné krůčky a hlavně nenechá nic na svém místě. Právě pro tyto raubíře jsou vhodné hračky podporující chůzi. Pořiďte třeba Strkací kachnu, která díky tlačení začne vytvářet realistický pohyb a vydávat zvuk čvachtání. Pokud chcete u děťátka podpořit koordinovaný pohyb rukou, vyzkoušejte určitě Závodní dráhu s autíčky, která potěší nejen chlapečky, ale i holčičky. K rozvoji jemné motoriky pak sáhněte po Kojenecké kasičce a nebo po Vkládačce tvary a barvy, jejíž jednotlivé části skvěle padnou do malé dětské ručičky.

Prozkoumejte více hraček pro děti od 1 roku!

Hračky pro děti od 2 let

První období vzdoru máte se svou ratolestí za sebou, separační úzkost možná stále trvá a zvědavý dvouleťák se slovy “já sám” by rád dál objevoval nové možnosti. Buďte mu nápomocní. O rozvoji hudebního cítění a rytmu se můžete dočíst praktické informace v našem posledním článku a zároveň pořídit třeba dřevěná Hudební dřívka, která využijete i v průběhu dalších let.

Montessori Tyčky s barevnými kruhy na počítání vás nadchnou svou jednoduchostí a nadčasovostí zároveň. Trénujte barvy, čísla, motoriku i trpělivost. Nejen tu dětskou. Děti baví párování a přiřazování. Poskytněte jim tuto skvělou aktivitu v podobě originálního Puzzle duo Najdi mě, ve kterém budou skládat dohromady vždy dva dílky. K dvouleťákům samozřejmě patří kostky a všemožné stavění, bourání, radost a vztek. Vybavte je například Stavebními kostkami - Duha, které je nadchnou nejen svými pestrými barvami, originálními tvary a “okénky” u některých z nich.

Inspirujte se nabídkou hraček pro děti od 2 let!

Hračky pro děti od 3 let

Tříleté lásky jsou již mírně ovlivněné školkou a novými kamarády. "Maminko, nutně potřebuji policejní pistoli" - takhle přesně vypadalo naše první vyzvedávání syna ze školky po třech adaptačních hodinách. Zkrátka, odteď už budete občas slýchat, co je nutné doma mít a "s čím si přece hrajou jen holky, mami!" .

Nenechte se však odradit od vašeho kvalitního výběru. Kromě toho, že již od tří let jsou ke hře vhodné nádherné figurky zvířátek značky Safari Ltd., se kterými si děti vyhrají i v pozdějším věku, nastává rovněž období prvních společenských her. 4 Zvířátkové hry představují skvěle a zábavně strávený společný čas a pokud vás styl těchto her nadchne, později můžete přikupovat i další krásně malované hry, která dala dohromady Lucie Ernestová. Hovoříte s dětmi o emocích? V tom vám pomůže například Textilní pexeso - emoce, díky němuž s nimi budete nenásilně rozvíjet emoční inteligenci. Dejte rovněž prostor kreativitě. Co třeba s razítky StampoMinos, domácí zvířátka, která se krásně drží a díky své velikosti s nimi můžete po obtisknutí vymýšlet další aktivity? Co by to bylo za Ježíška, kdyby nepřinesl žádnou pohádkovou knížku. Čtěte si společně před spaním například nádherné Buddhovy pohádky na dobrou noc a zastavte se u příběhů lásky a moudrosti, které děti okouzlí a inspirují.

Nenechte si ujít nabídku hraček pro děti od 3 let!

Hračky pro děti od 4 let

Děti s jasným názorem na věc, mnohdy vzteklé, ale láskyplné, chytré, šikovné, vnímavé, plné emocí a stále objevující svět. To jsou čtyřleťáci, kteří už toho spoustu zvládnou úplně sami. Co potěší právě je? Vzdělávací hry jsou to pravé ořechové. Vyzkoušejte například hru Malý zoolog, díky které budete společně objevovat stopy zvířátek. Také kreativita nabírá v tomto období na intenzitě. Podpořte ji třeba sadou Stříhání s předlohami a díky nejrůznějším aktivitám pracujte na jemné motorice. Manuální zručnost a představivost můžete u dětí prohloubit díky oblíbené Hře s kladívkem a přibíjecím hřebíčkům s kulatou hlavou. Nezapomínejte však ani na samostatnou a smysluplnou hru. S dřevěným Přenosným domkem pro panenky i se sadou moderního nábytku si náramně vyhrají nejen dívky, ale i chlapci. Uvidíte sami.

Prozkoumejte nabídku hraček pro děti od 4 let!

Hračky pro předškoláky

Předškoláci jsou již v mnoha případech samostatné jednotky, které se o sebe dokáží skvěle postarat a to díky vám a vaší péči. Neusněte však na vavřínech, pečujte dál a probouzejte v nich další skryté možnosti. Zvládnou si vaši pětiletí například sami uvařit? Díky obrázkové kuchařce Děti vaří rozhodně ano! A co kreativní tvoření? Nudit se určitě nebudete u Magické folie - Lapač snů, kde vyzkoušíte kouzlo smršťovací folie. A pokud vaše dítko miluje puzzle, Puzzle v kufříku - město musí mít. Nejen že je snadno přenosné, ale i krásně ilustrované. Pro malé objevitele je pak nezbytný Maskovaný dalekohled se světlem a kompasem, díky němuž budou společné výlety ještě o fous zajímavější.

Objevujte více smysluplných hraček pro předškoláky!

Hračky pro školáky

Máte doma čerstvého školáčka? Čím jej potěšit a posunout zase o kousek dál? A jaké jsou možnosti kvalitních hraček pro ještě starší děti? Nenechte prstíky v klidu a poraďte Ježíškovi třeba Tkalcovský stav, díky němuž vytvoříte krásné obrázky na stěnu, nebo originální koberečky. A co říkáte na Teleskop? Netouží vaši malí, zvědaví vědci pozorovat vzdálené věci a nebo dokonce hvězdy? I v tomto věku musí zůstat prostor pro zábavu s rodinou. Vyzkoušejte si společně zahrát třeba voňavou hru Cesta kořením, ve které se naučíte taktizovat a nebo logickou a naučnou hru Polyssimo Tetris, v níž máte za cíl umístit kameny na hrací desku.

Inspirujte se další nabídkou hraček pro školáky!

Každé dítě je originál. Je jasné, že co baví Anežku odnaproti nemusí bavit sousedovic Honzíka a z čeho je nadšený čtyřletý Jiřík, nebude třeba v oblibě u dvouleté Klárky. Trh je přesycen zaručenými nápady na hračky pro malé i velké, pro chlapce i dívky i pro samotáře a extroverty, ale jen vy sami víte, jaké vlastně vaše děti doopravdy jsou. Vybírejte především srdcem. Věříme, že nápomocný vám bude právě náš e-book plný nápaditých a originálních tipů podle věku vašich raubířů, obohacený o klíče k určení té správné hračky podle typu vašeho dítěte a podle toho, co u něj toužíte rozvíjet.

Přejeme všem jen ty nejkrásnější svátky plné lásky, rozzářených dětských očí a úsměvů na rtech.

Pomohl vám tento článek? Přejděte na další, nebo se přihlaste k odběru newsletteru a žádný vám už neuteče!

Jak na poznávání zvířátek podle stop

Teď je totiž to nejlepší období na poznávání stop zvířátek, a to od ptáčků, kteří neodletěli do tepla, přes zvědavé zajíce, obratné divočáky, až po úchvatné a vznešené srnky ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
259 views

Kosmická výchova podle Montessori

Kosmická výchova je velice široká disciplína, jejíž prostřednictvím dítě poznává nejen vlastní já, ale také samostatně objevuje svět kolem sebe ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Jana Chlupová
277 views

Tipy na vánoční dárky pro děti

Co letos přinese Ježíšek? Vyhněte se předvánočnímu shonu, bezcílnému brouzdání po internetu, tlačení se ve frontách hypermarketů a nakupování zbytečností a “nutných” lákadel ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
2680 views

Jak v dětech rozvíjet hudební cítění

Rádi byste doma měli malého muzikanta, ale tak nějak si nejste jistí, jestli je vaše dítko pro hudbu stvořené? Jistě, že ano! Jen musíte vědět, jak v něm správně ...

Read more
Doporučení a recenze produktů
Monika Šandová
588 views
Produkt přidán do seznamu přání
Souhlas se soubory cookie